Достапни линкови

Двајца вооружени палестинци убиени во Газа


Израелските сили убија двајца вооружени Палестинци додека се приближувале кон оградата на кибуцот Кфар Аза источно од Газа. Израелското воено радио соопшти дека кај нив е најдено оружје и експлозивни направи.
Нема информација дали тие се убиени во внатрешноста на Газа или на израелска територија.
XS
SM
MD
LG