Достапни линкови

Путин го брани прогресот на руската демократија


Рускиот Премиер Владимир Путин во интервју за Си Ен Ен ја афирмираше соработката со Вашингтон во случаите со Иран и Северна Кореја и го бранеше прогресот на руската демократија.
Путин изјави дека сугестијата оти руската демократија исчезнувала е погрешна и дека секретарот за одбрана Роберт Гејтс бил погрешно „наведуван“. Путин предупреди американските официјални преставници да не се мешаат во внатрешните работи на Русија.
XS
SM
MD
LG