Достапни линкови

Војник на коалиционите сили загина во северен Авганистан


НАТО денеска соопшти дека војник на коалиционите сили загинал во северен Авганистан од поставена бомба на пат.
Инцидентот се случил вчера кога талибанците заробиле 16 авганистански деминери во близина на пакистанската граница. 9 од нив биле веднаш ослободени.
XS
SM
MD
LG