Достапни линкови

Amazon.com ги отстранува содржините на Викиликс


Независниот сенатор Џо Либерман од Конектикат денеска соопшти дека неговиот персонал бил информиран од компанијата amazon.com дека тие ќе ги отстранат сите содржини на Викиликс од нивните сервери. Либерман изјави дека одлуката на Амазон е е правилна и „треба да стане стандард за други компании што ги користи Викиликс за да ги дистрибуира нелегално добиените материјали“.
XS
SM
MD
LG