Достапни линкови

Србија ги укина визите за Албанија


Српската влада ги укина визите за албанските граѓани, откако Албанија, во април годинава, ги укина визите за српските граѓани.
Албанските граѓани од наредната година ќе може да патуваат без визи и во земјите од шенген зоната.
XS
SM
MD
LG