Достапни линкови

Шефот на мисијата на ЕУЛЕКС во посета на Тирана


Шефот на мисијата на ЕУЛЕКС, Ксавиер де Марнак, денеска ќе допатува во дводневна посета на Тирана.
Ова е негова прва посета на Албанија во својство на шеф Мисијата.
Според албанските медиуми, тој ќе се сретне со албанските министри за правда, Бујар Нишани, за внарешни работи, Љуљзим Баша и за финансии Ридван Боде.
Ќе се разговара за борбата против криминалот во регионален контекст.
XS
SM
MD
LG