Достапни линкови

Невреме во Венецуела, 25 луѓе загинале


Властите во Венецуела соопштија дека најмалку 25 луѓе загинале по невремето што ја зафати земјата.До сега во прифатилиштата се примени речиси 30 илјади луѓе а над 10 илјади војници се ангажирани околи спасувачките акции.
Метеоролозите најавија големи врнежи на дожд и во наредните два дена. Владата прогласи вонредна состојба
XS
SM
MD
LG