Достапни линкови

Поплави во Северна Албанија


Поголем број делови од Скадар се под вода поради обилните дождови што изминативе денови ја погодија северна Албанија.
Во Скадар синоќа е одржана вондредна седница на Владата на Албанија при што премиерот Сали Бериша најави дека ќе биде спроведен план за евакуација на граѓаните. Од обилни дождови зафатена е цела Албанија, но засега најкритично е во Скадар.
XS
SM
MD
LG