Достапни линкови

Снегот прави проблеми низ Европа


Големите врнежи на снег и ниските температури под нулата низ Европа предизвикаа проблеми. Во Полска починаа најмалку 8 бездомници. Неколку аеродроми во Британија, Швајцарија, Шкотска и Франција или се целосно или делумно затворени. Најниската температура од - 26 целзиусови степени е изменерена синоќа во Полска. Лошото време е причина за речиси 2000 сообраќајни несреќи кои вчера се случија на германските патишта.
XS
SM
MD
LG