Достапни линкови

САД загрижени за пакистанскиот нуклеарен материјал


Во доверливите американски дипломатски телеграми објавени на веб страницата Викиликс се изразуваат страхувањата на западните земји дека исламситичките групи би можело да добијат непречен пристап до пакистанскиот нуклеарен материјал. Пакистанското министерство за надворешни работи ги отфрли ваквите страхувања, наведувајќи дека Соединетите држави и Британија би требало да ги остават настрана нивните историски предрасуди спрема Пакистан.
XS
SM
MD
LG