Достапни линкови

Путин со предупредување до Западот


Рускиот премиер Владимир Путин изјави дека Русија ќе распореди нуклеарно оружје и офанзивни сили доколку остане надвор од западниот ракетен одбранбен систем. Во интервју за Си Ен Ен тој рече дека ракетната закана во Европа треба да се решава заедно со Русија. ,,Доколку нашите предлози бидат одбиени, Русија ќе мора да ја обезбеди својата сигурност,, изјави Путин.
XS
SM
MD
LG