Достапни линкови

Автобус излетал од патот во Мароко, 18 патници загинале


Полицијата во Мароко соопшти дека најмалку 18 луѓе загинале при сообраќајна несреќа јужно од Рабат. Според соопштението автобус излетал од патот денеска поради намалена видливост причинета од поројните дождови. Поројните дождови се причина и за прекините на снабдувањето со електична енергија во поголемиот дел од Казабланка, каде веќе се затворени и дел од училиштата.
XS
SM
MD
LG