Достапни линкови

Клинтон пристигна во Казахстан


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска пристигна во Астана каде ќе учествува на самитот на ОБСЕ . Таа претходно ќе се сретне со претседателот Нурсултан Назарбаев. Клинтон по посетата на Казахстан, ќе ја продолжи својата турнеја во Узбекистан и Бахреин.
XS
SM
MD
LG