Достапни линкови

Јанукович стави вето на законот за даночни реформи


Украинскиот претседател Виктор Јанукович стави вето на законот за даночни реформи што предизвика масовни протести во земјата. Јанукович изјави дека побарал од владата да го корегира и потоа да го врати во собраниска процедура. Илјадници сопственици на мали бизниси во неколку градови во Украина со денови протестираа и бараа да се повлече законот.
XS
SM
MD
LG