Достапни линкови

Медведев во рускиот Парламент


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска го има своето годишно обраќање во Парламентот во Москва. Медведев во минатата недела го критикуваше политичкиот систем во Русија, оценувајки дека има стагнација, односно дека нема политичка конкуренција, а опозицијата е маргинализирана.
XS
SM
MD
LG