Достапни линкови

Годишно обраќање на Медведев


Денеска во Москва рускиот претседател Дмитриј Медведев ќе има годишно обраќање. Главни теми на обраќањето, според најавите ќе бидат модернизацијата, технолошкиот развој и борбата против корупцијата.
XS
SM
MD
LG