Достапни линкови

Груевски се сретна со Берлускони на маргините на самитот во Триполи


Средба на премиерот Никола Груевски со неговиот италијанскиот колега Силвио Берлускони на маргините на самитот во Триполи
Македонскиот премиер Никола Груевски денеска се сретна со неговиот италијански колега Силвио Берлускони на маргините на самитот на Еврсопската Унија и Африка во Триполи. Двајцата премиери на средбата изразиле подготвеност за продолжување и унапредување на економските и политички односи, како и надминување на пробелмите предизвикани од светската економска криза, јавува новинската агенција МИА.
XS
SM
MD
LG