Достапни линкови

Азиз осуден на дополнителни 10 години затвор


Ирачкиот суд денеска го осуди на 10 години затворска казна поранешниот министер за надворешни работи од режимот на Садам Хусеин, Тарик Азиз поради злосторства врз Крудите. Денешната пресуда е резулатат на одвоена постапка од онаа на која тој е осуден на смрт.
XS
SM
MD
LG