Достапни линкови

Нови 20 заболени од ХИВ/Сида во Македонија


Во Македонија годинава се регистрирани нови 20 случаи на заболени со Хив вирусот со што бројката е зголемена на вкупно 70 заболени соопшти, Институтот за јавно здравје. Според податоците, годишно во Македонија се регистрираат по десетина нови случаи.
XS
SM
MD
LG