Достапни линкови

ЕУ размислува да го пролонгира крајниот рок за Грција


Грчкиот министер за финансии Јоргос Папаконстантину изјави дека тоа што Европската Унија ја разгледува можноста за пролонгирање на датумот за враќање на заемот ќе ги смири инвеститорите и ќе и помогне на грчката влада да го намали буцетскиот дефицит наредната година.Министрите за финансии на ЕУ се договориле да ја разгледаат опцијата за пролонгирање на крајниот рок за враќање на заемот во вредост од 110 милијарди евра од 3 на 7 и пол години.
XS
SM
MD
LG