Достапни линкови

Почина актерот Нилсен познат од серијата филмови Гол Пиштол


Глумецот Лесли Нилсен познат по филмовите „Гол Пиштол“, „Има ли пилот во авионот“ почина од пневомонија на 84 годишна возраст.
На македонската јавност посебно и беше познат по серијата од три Филма Гол Пиштол и Авантурата на Посејдон.
XS
SM
MD
LG