Достапни линкови

Две експлозии во Техеран - една жртва и три повредени


Иранските медиуми јавија за две експлозии во Техеран во кои загиналало најмалку едно лице а три биле повредени. Според известувањата, жртвата е универзитетски професор а професор е и еден од ранетите.
Најмалку еден од нив пак бил нуклеарен физичар.
Според агенцијата Фарс, нападите биле извршени од моторџии.
XS
SM
MD
LG