Достапни линкови

Запленети 40 тони марихуана во Бразил


Бразилската полиција заплени 40 тони марихуана во предградието на Рио ди Женеро. Портпарол на безбедносните сили изјави дека само воената полиција запленила 20 тони, а остатокот од марихуаната го пронашле цивилните полицајци. Повеќе од 2.000 припадници на безбедносните сили учествуваа во акцијата која почна во неделата.
XS
SM
MD
LG