Достапни линкови

Хилари Клинтон утре започнува турнеа на централна Азија


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон ќе започне четиридневна дипломатска тура на централна Азија и Персискиот залив. Портпаролот на стејт департментот П.Ј. Кроули денеска изјави дека Клинтон ќе отпатува за централна Азија во вторник. Прва станица на државниот секретар ќе биде Казакстан каде таа ќе присуствува на состанок на Организацијата за безбедност и соработка во Европа (ОБСЕ). Предвидено е Клинтон да се сретне со претседателот на Казакстан Нурсултан Назарбајев
XS
SM
MD
LG