Достапни линкови

Ниските температури во Европа земаа жртви


Европа ја зафатија ниски температури и се појавија првите жртви. Во Полска до сега се пронајдени две безживотни смрзнати тела на мажи. Температурите деновиве во Полска се под нулата а метеоролозите очекуваат набрзо во некои делови на земјата да достигнат и до – 20 степени. Во Чешка е регистриран еден смртен случај поради ниските температури.
XS
SM
MD
LG