Достапни линкови

Празник на знамето во Косово


Албанците денеска во Косово го слават Денот на националното знаме кое воедно е и државно знаме на Албанија. Премиерот во оставка, Хашим Тачи, неколку владини и опозициски претставници и граѓани, денеска го посетуваат меморијалниот комплекс на Адем Јашари во Преказ, Дреница.
XS
SM
MD
LG