Достапни линкови

Снежно невреме во Велика Британија


Во Англија е измерено рекорно најниската темепература во ноември во послениве 60-тина години, - 12,5 целзиусови степени. Во Велс температурата синоќа достигнала до – 18 степени. На неколку аеродроми во Британија вклучувајќи го и Лондонскиот меѓународен аеродром биле откажани сите летови поради големите врнежи на снег и појавата на густа магла. Во делови на Англија и Шкотска сообраќајот е во прекин.
XS
SM
MD
LG