Достапни линкови

Две експлозии во Тбилиси


Грузиската полиција соопшти дека две одвоени експлозии го потресоа главниот град Тбилиси при кои загина еден човек, а еден е ранет.Потпаролот на грузиското министерство за внатрешни работи одби да коментира за причините или можен мотив за експлозиите велејќи дека истрагата е во тек.
XS
SM
MD
LG