Достапни линкови

„Бритиш ервејз“ ја укинува линијата Белград - Лондон


Авиокомпанијата Бритиш Ервејс најави дека од 1 декември ќе ја укине дирекната авио линија Белград – Лондон. Во соопштението на компанијата се вели дека причина за укинувањето е непрофитабилноста на линијата. Патниците од Белград до Лондон ќе може да патуваат со српската авиокомпанија Јат Ервејс и со нискотарифната Виз Ер, неколку пати во неделата.
XS
SM
MD
LG