Достапни линкови

Јужна Кореа: Сега не е време за преговори за нуклеарната програма на Северна Кореа


Од јужнокорејскиот претседателски кабинет соопштија дека сега не е време да се разговара за продолжување на шестпартитните разговори за нуклеарната програма, пренесува новиската агенција јонхап. Во соопштението што го пренесува агенцијата е наведено дека јужнокорејскиот претседател „јасно му соопштил на кинескиот државен секретар дека сега не е време да се дискутира за тоа.“ Претходно Кина предложи да се повика итен состанок на 6-те земји за рестартирање на разговорите со Северна Кореа за нуклеарната програма
XS
SM
MD
LG