Достапни линкови

НАТО зароби талибански лидер


НАТО денеска соопшти дека во Авганистан уапсиле талибански лидер на терористичката група Хагани која е тесно поврзана со Ал Каеда, а чие седиште е во Пакистан. Тој е обвинет за поставување и активирање на крајпатни бомби со далечинско управување. Новинската агенција Асошиетед Прес јавува дека во текот на овој месец до сега воената алијанса уапсила 20тина талибански лидери од фракцијата Хагани.
XS
SM
MD
LG