Достапни линкови

Руски карго авион се урна во Пакистан


Карго авион се урна денеска во станбен комплекс во Пакистан при што 8 члениот руски екипаж загина.
Новинските агенции јавуват дека најмалку едно лице било повредено во зградата. Рускиот карго авион требало да слета во Судан, но набрзо по полетувањето се урна во пакистански воен комплекс.
XS
SM
MD
LG