Достапни линкови

Протести во Италија


Над 10 илјaди демонстранти денеска протестираа во Рим во одбрана на нивните работни места и против реформите во универзитетите. Синдикатот кој го организираше протестот соопшти дека очигледно е дека во последниве две години со зголемениот број на невработени и економската криза се покажува оти на Италија и недостигаат планови за иднината.
Ова е осми протест што го организира синдикатот во последниве две години.
XS
SM
MD
LG