Достапни линкови

Рошен: Србија и Црна Гора прво да достигнат „скандинавска соработка“


Шефот на црногорската дипломатија Милан Рошен денеска изјави дека идеата на српскиот претседател Борис Тадиќ за заедничко- конзуларни претставништва е „добредојдена“ но кога Србија и Црна Гора ќе постигнат билатерална соработка на ниво на Скандинавските земји.
Тој додаде дека „искрено верува“ Тадиќ и црногорскиот претседател Филип Вујановиќ „ работат во тој правец“.
XS
SM
MD
LG