Достапни линкови

Кина во разговори со Јужна Кореа


Кинескиот државен советник Даи Бингуо и кинескиот претставник за нуклеарните прашања на Северна Кореа Ву Дауеј денеска пристигнаа во ненајавена посета во Јужна Кореа.Тие денеска се сретнаа со јужнокорејскиот министер за надворешни работи Ким Сунг Хван.
Претходно Кина и САД разговараа за тоа како да се намалат тензиите во Северна и Јужна Кореа, и да се одбегне повторување на инцидентот при што загинаа 4 лица.
XS
SM
MD
LG