Достапни линкови

Јанкуловска:До овој момент А1 не била предмет на контрола


Македонската министерка за внатрешни работи Гордана Јанкуловска денеска изјави дека до сега А1 телевизија не била предмет на контрола на Управата за јавни приходи, финансиската полиција ниту МВР. Таа додаде дека доколку се утврди прекршување на законите во работењето на фирмите на улица „Перо Наков“ бб, ќе се покренат прекршочни пријави.
XS
SM
MD
LG