Достапни линкови

Јанукович ќе соработува со демонстрантите во Киев


Украинскиот претседател Виктор Јанукович денеска изјави дека постои можност да стави вето врз предлогот за даночни реформи. Тој денеска при посетата на демонстрантите во нивниот логор поставен во Киев истакна дека заедно со нив ќе го разгледа ова прашања. Стотици демонстранти што кампуваат во Киев велат дека новите даночни реформи им штетат на малите и средните претпријатија.
XS
SM
MD
LG