Достапни линкови

Вооружени напади во Дагестан


Руските власти соопштија дека во два одвоени вооружени напади загинале еден војник и еден полицаец во Дагестан. Во полициското соопштение е наведено дека вооружени напаѓачи активирале бомба при што војници возвратиле на ударот.
XS
SM
MD
LG