Достапни линкови

Уапсени 12 осомничени за заложничката драма во Багдад


Ирачкото министерство за внатрешни работи соопшти дека биле уапсени 12 осомничени за нападот во црквата во Багдад во минатиот месец. Во соопштението е наведено дека тие биле поврзани со Ал Каеда. Во инцидентот во црквата во Багдад загинаа 68 луѓе, а 120 луѓе беа држени како заложници.
XS
SM
MD
LG