Достапни линкови

Експлозија во полициската станица во Авганистан, 12 мртви


Авганистанските власти соопштија дека загинале 12 полицајци при две одвоени експлозии на бомби во полициска станица во провинцијата Пактика. Во соопштението е наведено дека двајца бомбаши самоубици влегле во зградата облечени во полициска униформа и за 20 минути ги активирале бомбите. Во соопштението до медиумите се тврди дека Талибанците се одговорни за нападот.
XS
SM
MD
LG