Достапни линкови

Во Авганистан убиени најмалку 15 бунтовници


Силите на НАТО и на Авганистан соопштија дека убиле најмалку 15 бунтовници во источниот дел на земјата. Борбите почнале откако сојузничките сили синоќа покренале потрага по еден талибански лидер во провинцијата Нангархар.
XS
SM
MD
LG