Достапни линкови

Кина и САД во обид да ги намалт тензиите на Корејскиот полуостров


Кина и САД одржаа разговори за тоа како да се намалат тензиите меѓу Сеул и Пјонгјанг по гранатирање на еден јужнокорејски остров од страна на Северна Кореја.
Министерот за надворешни работи на Кина Јанг Џиеши зборувал по телефон со американскиот државен секретар Хилари Клинтон за тоа како да се стави ситуацијата под контрола и да се спречат слични инциденти во иднина.
XS
SM
MD
LG