Достапни линкови

СДСМ - Протестен марш на 4-ти декември во Скопје


Лидерот на СДСМ, Бранко Црвенковски денеска оцени дека Македонија и нејзините граѓани се заложници на еден човек и неговото семејство. Тој објави дека на 4-ти декември, во 13 часот, СДСМ ќе организира општо-народен протестен марш во Скопје, марш за слободата и демократијата, за достоинството и иднината.
XS
SM
MD
LG