Достапни линкови

Кина против воената вежба САД - Јужна Кореја


Кина денеска изрази протест во врска со воената вежба на Соединетите Држави и Јужна Кореја во Жолто Море, што е предвидена за в недела. Според кинеското министерство за надворешни работи, ситуацијата на Корејскиот Полуостров е чувствителна и комплицирана и затоа сите страни треба да покажат воздржаност.
XS
SM
MD
LG