Достапни линкови

Спречени самоубиствени напади во Исламабад


Пакистанските власти соопштија дека спречиле обид за бомбашки напад врз владини објекти и врз џамии во главниот град Исламабад. Во акцијата биле уапсени двајца бомбаши самоубијци за кои се претпоставува дека се поврзани со талибанците во Јужен Вазиристан.
XS
SM
MD
LG