Достапни линкови

Насилствата во предградието на Рио де Женеиро продолжија


Во приградието на Рио де Женеиро и денеска продолжиле насилствата додека бразилската полиција презема акција против насилни банди кои шверцуваат дрога.
Безбедносните сили претходно испратија блиндирани возила со илјадници полицајци во Вила Крузиеро, во северниот дел на главниот град.
Од полициски извори се дознава дека бандите палеле возила и пукале во обид да ја спречат полицијата. Полициската акција доаѓа по пет дневните насилства во кои загинаа најмалку 30 лица.
XS
SM
MD
LG