Достапни линкови

Пјонгјанг - вежбите во Жолто Море водат кон војна


Северна Кореја денеска предупреди дека заедничките воени вежби на Јужна Кореја и САД го носат регионот на работ на војна. Американска флота предводена од нуклеарен носач на авиони учествува на вежби во Жолтото Море кои почнаа во неделата.
Во четвртокот Северна Кореја истрела ракети врз јужнокорејскиот остров Јенпиаојинг при што загинаа 4 лица.
XS
SM
MD
LG