Достапни линкови

Индија - две години од нападиѕте во Мумбаи


Во Индија се одбележува втората годишнина од терористичките напади и масакрот во Мумбаи во кој загинаа 166 лица.
Индиските власти повторно побараа од Пакистан да се справи со терористичките групи на нејзина територија и да ги осуди организаторите на нападот од милитантската организација Лашкар-е-Таиба. Седум осомничени се уапсени во Пакистан, но досега никој не е осуден.
XS
SM
MD
LG