Достапни линкови

Корејскиот полуостров на раб на војна?


Планираните воени вежби на јужна кореа и САД го доведуваат Корејскиот полуостров „на работ на војната“, соопштија денеска севернокорејските власти. Севернокорејската државна новинска агенција јави дека воените вежби во организација на САД и Јужна Кореа, кои се одржаа викендов, се знак на расположение за пукање и дека маневарската мета е Северна Кореа.
XS
SM
MD
LG