Достапни линкови

Путин ќе се сретне со Меркел


Рускиот премиер Владинир Путин пристигна во Берлин каде е предвидено да разговара со германската канцеларка Ангела меркел. Тема на разговори ќе биде „Газпром“. Путин ќе се обрати и на економски форум.
XS
SM
MD
LG